اکتبر 6, 2011

انتخاب

Posted in منم بعضی وقتا جدی می شم !, تکنولوژی در 06:26 توسط سبحان محمدیان

تو زندگی می شه . . .  بود و رید تو یه مملکت،
می شه استیو جابز بود و دنیا رو قشنگ تر کرد برای زندگی.

انتخاب با خودمونه . . .

….

پ.ن : استیو جابز مدیر پیشین و بنیانگذار اپل، ساعاتی قبل بر اثر بیماری سرطان، در سن 56 سالگی درگذشت.
خدایش بیامرزاد . . .

16 دیدگاه »

 1. Morid said,

  بابا تو رو به مقدستون اسمه استیو جابز رو با احمدی نژاد با هم نیارید. مثل این میمونه که دارید بهترین غذا رو می‌خورید ولی‌ کنارش روی سفره فضله موش هست. اصلا اسمه این بابا «ان» رو نیارید. بگذارید تاریخ این مرد رو فراموش کنه.

  • رفیق !
   گاهی وقتا لازمه یه سری چیزا باشه تا آدم قدر یه سری چیزای دیگه رو بیشتر بدونه . . .

 2. sina said,

  واقعا زندگی رویداد مرموزیه گاه به قشنگیه یه سیب که یه نفربا اون به آدما دنیایه جدیدی رو هدیه میکنه گاهی هم به قشنگیه یه پنگوئنه که یه نفر آزادی رویادمون میده گاهیم به تلخی تاریخ و شمشیر دولبه ای ک 14قرن خشم و نفرت رو تودلامون کاشته «استیو جابز پیوستن تورا به تاریخ تبریک میگوییم»

  • شاید زندگی انقدا هم مرموز نباشه، این خود ماییم که گاهی خیلی پیچیده و مرموزش می کنیم . . .

 3. maziarworld said,

  عزیز من
  قبل از اینکه برای کسی بنویسی, لطفا یکمقدار مطالعه کن.
  این آقای جابز با کشتار تدریجی کارگران خود در چین و جاهای دیگر به اینجا رسیده و به استثمارگری در قرن بیست و یکم جانی دوباره داده که تمام خبرنگاران اروپایی را در مقابل خودش قرارداده و هر کسی که سرش به تنش می ارزد اپل را تحریم کرده و فقط یکسری آمریکاییها و خارجی پرستها هستند که هنوز دنبالشن.
  فکر می کنید اگر این شخص در کشوری با دولتی غیرقانونی بود, فرقی با احمدی نژاد داشت؟
  مرغ همسایه قازه

  • دستت درد نکنه ، یه دل سیر خندیدم ، روزمو ساختی !
   «با کشتار تدریجی کارگران خود در چین و جاهای دیگر به اینجا رسیده و به استثمارگری در قرن بیست و یکم جانی دوباره داده»
   :)))))))))))
   «هر کسی که سرش به تنش می ارزد اپل را تحریم کرده»
   من خیلی در مورد ارزیدن سرم به تنم اطلاعاتی ندارم ولی خب می دونم اگه پولم می رسید الان همه ی زندگیم اپل بود !
   و خب شاه بیت اشعار موزون شما این بخش بود :
   «فقط یکسری آمریکاییها و خارجی پرستها هستند که هنوز دنبالشن.»
   :)))))))))))))))))
   من واقعاً از شما سپاسگزارم که خلاء مطالعاتی ما رو با نظرات به جا و شایسته تون پر می کنید !
   حتی مرغ همسایه هم دیگه غاز نیست گویا، قازه !!
   :)))))))))))
   خدا از برادری کمت نکنه !

 4. maziarworld said,

  دوست عزیز خیلی خوشحالم که روزتو ساختم.
  قازهای وحشی در پروازند>
  http://www.loghatnaameh.com/dehkhodasearchresult-fa.html?searchtype=0&word=2LrYp9iyIA%3d%3d
  /
  http://www.loghatnaameh.com/dehkhodasearchresult-fa.html?searchtype=0&word=2YLYp9iyIA%3d%3d
  /
  اگه پولم می رسید الان همه ی زندگیم اپل بود

  اینم برای اینکه بیشتر بخندی و شایدم زندگیتو بسازم که احمدینژاد را بیشتر درک کنی,
  خب دلیل اینکه احمدی نژاد و باقی … اونجا می چرند همینه, چون محنت دیگران برای شما بیخیالیه.

  http://www.zdf.de/ZDFmediathek/beitrag/video/1457154/Ausgebeutet-fuer-das-iPhone#/beitrag/video/1457154/Ausgebeutet-fuer-das-iPhone

  • دوست عزیز !
   ما در صحت کلمه ی قاز یا غاز با شما مشکلی نداشتیم، یه شوخی کلامی بود که خب از اونجایی که هر دو نگارش این کلمه درسته من حدس می زدم که سوء برداشت نشه ولی گویا شده !
   اما در مورد ما بقی مسائل مطرح شده از جانب شما سرخوشی من ناشی از ادبیات به کار گرفته شده توسط شما بود، چرا که به هر حال زمانی که ما با ساختار سیستم های مختلف در دنیا آشنایی داشته باشیم و اندکی در مورد نحوه ی کار کردن در جوامعی نظیر چین بدونیم برامون قابل درک خواهد بود که اسم این مدل کار کردن استثمار گری و این حرفا نیست،
   من دارم سعی می کنم یه چیزایی از این گزارشی که لینکش رو گذاشتید اینجا دستگیرم بشه ولی خب متاسفانه من همون قدری آلمانی بلدم که چینی بلدم !
   اما در مورد اینکه تمام خبرنگاران اروپایی رو در مقابل خودش قرار داده می تونم عرض کنم که خب شاید براتون جالب باشه بدونید که من یک روزنامه نگارم، و تا دلتون بخواد دوست روزنامه نگار در سراسر جهان دارم، اعم از ایرانی و غیر ایرانی، و خب شاید براتون جالب تر باشه که بدونید که 90 درصدشون از گوشی آیفون استفاده می کنن !!
   حالا شما اگه تا این اندازه به گفته تون ایمان دارید، خب اندکی زحمت داره ولی خب شاید به اون نتیجه ای که می خواید برسید، کافیه یه گزارش کامل ، با تمام جزییات، و البته منابع موثق پیرامون این ادعاتون تنظیم کنید تا بلکه جماعتی از گمراهی نجات پیدا کنن !
   و صد البته به واسطه ی پیگیر بودن شما بسی خرسندم جناب دوست . . .

 5. maziarworld said,

  دوست عزیز!!!!

  دستت درد نکنه که شما نوشتید «ما» با کلمه مشکلی نداشتیم, خوبه.
  نمی دانم در کدام کشور زندگی می کنید که با تمام روزنامه نگاران در تماس هستید. بنابراین باید در حضورتون مستحضر باشه که اونها هم با شما هم عقیده اند:
  اما در مورد ما بقی مسائل مطرح شده از جانب شما سرخوشی من ناشی از ادبیات به کار گرفته شده توسط شما بود، چرا که به هر حال زمانی که ما با ساختار سیستم ایران آشنایی داشته باشیم و اندکی در مورد نحوه ی کار کردن در جوامعی نظیر ایران بدونیم برامون قابل درک خواهد بود که اسم این مدل زندانی کردن خبرنگاران و انسانها استثمار گری و مخالفت با آزادی و این حرفا نیست.

  احتمالان این تفکر یک خبرنگار چینی یا آلمانی در مورد خبرنگاران دربند ایران هست.
  دمت گرم, من افتخار می کنم به روزنامه نگار سرزمینم.

  • کلاً من از گفت و گو استقبال می کنم و الان به جد خرسندم از این گفت و گو ولو اینکه با این حجم گوشه و کنایه از جانب شما دنبال بشه .
   اما در مورد فرمایش اخیر شما، به این مدل گفتمان در ادبیاتی که ما به اون سخن می گیم می گن مغلطه، ساختار اداره ی کشوری مانند چین کمونیستی سوسیالیستیه و در این ساختار کسی بر اساس استعداد و تواناییش از فرصت های بهتر و بیشتر بهره مند قرار نیست بشه، بلکه افراد می بایست به طور مساوی از امکانات گوناگون بهره مند بشن، در این سیستم درسته که نتیجه ی کار چیزی شبیه به بیگاریه، ولی ، افراد خودشون انتخاب می کنن که این حجم وحشتناک کار رو در چه شرکتی و با چه حقوقی انجام بدن، و این کاملاً یک قیاس مع الفارقه، در مورد بحث آزادی قلم و آزادی بیان و مشکلاتی که پیرامون این مباحث در کشور ایران وجود داره، اشتباهه که ما بخوایم با بحث استثمارگری ای که در حکومت های غیر لیبرال نظیر چیزی که در چین و کره ی شمالی و حتی روسیه و برخی کشورهای بلوک شرق می بینیم مقایسه ای داشته باشیم، چرا که در مورد بحث محرومیت از آزادی حکمرانان یکی از حقوق انسانی رو دارن نقض می کنن ، اما در مورد استثمارگری کارگران و جوامع در کشورهایی که از اونها نام برده شد حاکمان یکی از حقوق انسانی رو زیر پا نذاشتن، بلکه با تفسیر به مطلوب جوامعشون رو به سلطه ی خودشون در آوردن،
   و لازم به ذکره که جمله ی بنده عیناً این بود : » من یک روزنامه نگارم، و تا دلتون بخواد دوست روزنامه نگار در سراسر جهان دارم، اعم از ایرانی و غیر ایرانی » ، و شما فرمودید : » نمی دانم در کدام کشور زندگی می کنید که با تمام روزنامه نگاران در تماس هستید» ، و من اسم مقایسه ی بین این دو جمله رو می ذارم شاهدی بر ادعای مغلطه گری ِ شما !
   حالا اگه به دور از سفسطه و مغلطه تمایل به ادامه ی این گفت و گو دارید بنده با کمال میل استقبال می کنم،
   ضمن اینکه بنده در ایران و بیخ گوش برادران در حال ادامه ی حیات هستم . . .

 6. maziarworld said,

  دوست عزیز
  نوشته های من قاطع و بدور از هر گونه سفسطه و وارونه جلوه دادن هست که همه می تونند بخوانند و دلیل و برهان هم باهاش هست. شما یک نظری به کامنت خود بینداز, بعد افراد دیگر را متهم به گوشه کنایه کن. با هزار اسمیلی و علامت سوال و غیره.
  عزیز من, مشکل کشورهای جهان سوم فقط حاکمانش و شاید جهان غرب نیست, بلکه تفکر روشنفکرانش و روزنامه نگارانش و … نیز یکی از مهمترین علتهای بر کرسی نشستن و پایدار بودن این حکومتهاست و یا به قول شما سیستمهاست.
  وقتی می نویسید” من یک روزنامه نگارم، و تا دلتون بخواد دوست روزنامه نگار در سراسر جهان دارم، اعم از ایرانی و غیر ایرانی ” نمی دونم تا چه حد این ارتباط با جهان غرب هم هست, پس سوال من درسته که کجا هستید در ایران یا کجا؟ محلش مهم نیست.
  افراد فرهیخته ی ایرانی و جهان سوم که در غرب زندگی می کنند, می دونند من چی می گم.
  چون انها می دونند که جهان غرب برای افرادی که در بند هستند و کشته می شوند, حتی بدست خود غربیها مثل ابو قریب, تره هم خورد نمی کنند و دم زدن از انسانیت فقط تا خد منفعتشان هست.

  و نوشته ی شما و یا دیگر روزنامه نگاران جهان سوم که چنین سخنان غیر اسانی را با قاطعیت در اینترنت ویا حتما هم در روزنامه شان ذکر می کنند, حمایت از کشتار و به بند کشیدن ممالک خود هست.
  این سخنان:
  اما در مورد ما بقی مسائل مطرح شده از جانب شما سرخوشی من ناشی از ادبیات به کار گرفته شده توسط شما بود، چرا که به هر حال زمانی که ما با ساختار سیستم های مختلف در دنیا آشنایی داشته باشیم و اندکی در مورد نحوه ی کار کردن در جوامعی نظیر چین بدونیم برامون قابل درک خواهد بود که اسم این مدل کار کردن استثمار گری و این حرفا نیست،

  بسیار غیر انسانی و لایق شما نیست. در گغتار خود حامی انسانها باشید, حال در هر کجای دنیا و یا با هر ملیتی و سیستمی.
  امیدوارم که این را دوباره اشتباه نگیرید و در قسمت کنایه نگذارید.

 7. احمد said,

  البته قصد ندارم جفت پا وارد بحث بشم ( که شدم الان!) اما به نظر می رسه همه ش کلی گوییه.
  به مازیار: سوال اینجاست که استیو جابز دقیقا کجای سیستمیه که توی اون سیستم برای بهره کشی و مکیدن خون و … ( از این چیزهایی که شما میگی و شاید هم باشه) توی چین و بقیه ی جاها استفاده می شه؟ اگه هر کسی که برای تکنولوژی ایده داد و اون ایده رو تبدیل به ابزار کرد، از دید شما «چپها» استثمارگر و مکنده ی خون باشه، که باید بشینیم و دست روی دست بذاریم. ما با یه سیستم مشکل دار و آدمهای سودجو طرفیم. در این شکی نیست، اما شناختن سازوکار این سیستم برای اصلاح یا مبارزه با اون در درجه ی اول اهمیت قرار داره. کسی که ایده ی تکنولوژیک می ده و توی بازار خودشو جا می اندازه لزوما استثمارگر نیست. در مورد چین هم، خیلی خوبه که ما در مورد کارگران چینی شرکت اپل (واقعا توی چین شرکت اپل هست؟؟ من نمی دونم) و نحوه ی زندگیشون یه سری تحقیقات بکنیم و بعد نظر بدیم.

 8. maziarworld said,

  احمد جان مرسی از جفت پات

  سیستم مهم هست, ولی دوست عزیز,انسانهایی که در این میان از سیستم سوء استفاده می کنند و انسانهای دیگر را در بند می کشند, ار نظر شما, یا زرنگ هستند یا ابتکاری نو آورده اند. در ثانی شرکت اپل یک شرکت جا افتاده هست. من خیلی هم موافق تکنلوژی و پیشرفتم.

  متشکرم که به من می گویید کلی گو و غیره, یکبار که کامنت خود را هم بخوانی بد نیست.

  شما یک نگاهی به شرکتهای بنز یا فولکس واگن در چین یا جاهای دیگر بینداز بعد قضاوت کن.
  اگرم لینکی بفرستم که احتمالا آلمانیه ولی عکسهای روان خود بیانگرند.
  و در آخر, هر کس که سیبل دارد بابای من نیست. هر کسی که ار انسانها دفاع می کنه چپی نیست و هر کسی هم که در ایران کلاهبرداره, امثال احمدی نژاد, زرنگ نیست, بلکه کلاهبرداره.

 9. احمد said,

  مازیار عزیز
  قصد من هم دقیقا همینه که با مدرک متقن یا دلیل منطقی اثبات کنیم چه کسی سوء استفاده گر و طراح استثماره و چه کسی نوآور. در مورد شرکتهای خودروسازی که بحثی ندارم و از اساس – به خاطر آلودگی محیط زیستیشون- باهاشون مخالفم اما اپل چطور؟ سوال من اینه: دقیقا چه کسی یا چه کسانی کارگرای چینی رو استثمار کردن؟ سیستم اقتصادی کشورای «مفعول» رو چه کسی ریخته؟ برنامه ریزی صنعتی اپل رو چطور؟ استیو جابز دقیقا این وسط چیکاره ست؟

 10. احمد said,

  چرا راه دور بریم؟ بیا من یک بار ببرمت تا شرکتهای تابعه ی ایران خودرو رو ببینی. آلودگی وحشتناک هوای سالنها رو ببینی – جوری که چشم، چشمو نمی بینه- . مرگ زودرس کارگرا رو ببینی… آیا همه ی اینا رو باید به برادران خیامی نسبت داد چون اونا ایران خودرو رو راه انداختن؟

 11. maziarworld said,

  احمد جان

  مثل اینکه بحث به درازا کشید.
  من با نوآوری هر شخصی موافقم و تحسینش هم می کنم, اما مهم این هست که به چه قیمتی؟
  اگر اپل بجای اینکه برای امسال بیست و سه یورو و هشتاد و دو سنت سود هر سهم داشته باشه, بیست و سه یورو و پنجاه سنت برای هر سهام و یا کمتر سود داشته باشه, نه تنها آسمان به زمین نمی آید, بلکه بسیاری از کارگرانش هم کرامت انسانی خود را حفظ می کنند.

  http://www.onvista.de/aktien/snapshot.html?ID_OSI=86627
  http://www.nasdaq.com/symbol/aapl/interactive-chart
  خب عزیز من وقتی شما خود در مورد ایران خودرو چنین می نویسید, دیگر من چه گوییم. همان چیزی را می نویسید که من در کامنتهای بالا بازگو کرده ام.

  مشکل افرا نیستند, تفکر مهمه. چون یکی در ایران هست و با رژیم هست, پس کلاهبرداره و استثمارگر و چون فردی از آمریکاست و همان کارو می کنه, نوآوره و حقشه این کارو بکنه.


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: